برای کسانی که آرتروز دارند، زمستان طاقت فرسا است. تسکین درد آرتریت در ماه های سردتر بسیار سخت تر است. با کاهش شدید دمای بیرون، باعث افت ناگهانی فشار هوا می شود که باعث تورم مفاصل می شود. این شرایط درد همراه با بسیاری از بیماری های آرتریت را آشکارتر می کند.

در زیر چند نکته مفید وجود دارد که می توانید از آنها برای کاهش درد در زمستان استفاده کنید:

گرم ماندن کلید تسکین درد مفاصل است:

 • واضح است که بهترین راه برای جلوگیری از سرما، ماندن در داخل خانه در منطقه ای با کنترل دمای کافی است. با این حال، اگر نیاز به بیرون رفتن دارید، یکی از بهترین راه‌ها برای مبارزه با دردهای هوای سرد این است که خودتان را با لباس‌های گرم که از مواد خشک‌شونده سریع مانند پشم ساخته شده‌اند، بپوشانید.
 • اگر از آرتریت لگن یا زانو رنج می برید، ممکن است بخواهید لباس زیر بلند بپوشید تا لایه ای از گرما اضافی را به اندام تحتانی خود ارائه دهید.
 • دست و پای خود را هم گرم نگه دارید! پوشیدن یک جفت دستکش خوب و جوراب های ضخیم می تواند کمک کننده باشد.
 • اگر به خانه می‌آیید و همچنان درد مفاصل ناشی از سرما را دارید، می‌توانید مدتی را در یک حمام گرم بگذرانید

00

فعال بمان،ترجیحا در داخل خانه:

ورزش یکی از بهترین فعالیت ها برای تسکین پیشگیرانه درد آرتریت است. همچنین یک راه عالی برای بهبود سلامت کلی شما است. ورزش معمولی به بهبود انعطاف پذیری، سطح انرژی و قدرت عضلانی شما کمک می کند، که همگی می توانند به کاهش درد مفاصل کمک کنند.

ورزش های کم تاثیر کمترین فشار را به مفاصل شما وارد می کنند. برخی از گزینه های عالی عبارتند از:

 • یوگا
 • دوچرخه سواری داخلی یا ماشین های بیضوی
 • ایروبیک
 • تمرین با وزنه
 • روی تردمیل ها یا مسیرهای بالشتک شده در داخل خانه راه بروید یا بدوید

توصیه می شود اگر تازه ورزش می کنید، کم و آهسته شروع کنید. با مقدار کمی فعالیت، 2 تا 10 دقیقه دو بار در روز شروع کنید. بین تمرینات استراحت کافی داشته باشید. همانطور که بیشتر به فعالیت های جدید خود عادت می کنید، می توانید مدت و شدت تمرینات خود را افزایش دهید.

پوشیدن ابزار های فشرده سازی:

ابزارهای فشاری مانند دستکش، جوراب و آستین بازو برای سال‌ها باعث تسکین درد مفاصل شده‌اند. این موارد به افزایش گردش خون کمک می کند، که نشان داده شده است که درد مرتبط با آرتریت را کاهش می دهد. ابزار فشرده سازی مخصوصاً در ماه های سرد زمستان مفید است زیرا می تواند گرما را به دام بیندازد و به عنوان یک لایه اضافی دو برابر شود تا دست ها و پاهای شما را گرم نگه دارد

99

هنگام خرید دنده تراکمی باید چند فاکتور را در نظر گرفت:

 • بهترین تناسب را پیدا کنید که احساس راحتی می کند اما همچنان سطح قابل توجهی از فشار را فراهم می کند. شما پارچه ای می خواهید که بیشترین تحرک را نیز داشته باشد. بسیاری از فروشگاه‌های تخصصی لوازم پزشکی کارکنان خود را آموزش می‌دهند تا بهترین تناسب را پیدا کنند که مانع حرکت شما نشود یا گردش خون را قطع نکند.
 • بسیاری از دستکش های فشرده سازی بدون انگشت هستند و استفاده از تلفن های صفحه لمسی را آسان تر می کند. اگر قصد دارید زمان قابل توجهی را در سرما بگذرانید، ممکن است بخواهید دستکش های تمام انگشت را انتخاب کنید.
 • به دنبال پارچه ای باشید که کمی تنفس را برای کاهش تعریق فراهم کند.
 • ویتامین D و امگا 3 می توانند به تسکین درد آرتروز کمک کنند
 • ویتامین D به بدن کمک می‌کند تا کلسیم را به طور موثرتر جذب کند، که باعث تقویت استخوان‌ها می‌شود. در نتیجه کمبود ویتامین D می تواند منجر به افزایش حساسیت به درد آرتریت شود. معمولاً بدن ما مقدار مناسبی ویتامین D را از طریق رژیم غذایی دریافت می کند. بدن ما همچنین می تواند ویتامین D را از طریق نور فرابنفش که از نور خورشید جذب می کنیم، سنتز کند. با این حال، هوای سرد می‌تواند پوشش ابری سنگین‌تر و تمایل به ماندن در داخل خانه را به همراه داشته باشد، بنابراین مهم است که در این مدت میزان ویتامین D خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی دریافت می‌کنید.
 • مؤسسه ملی بهداشت (NIH) پیشنهاد می کند که بزرگسالان باید روزانه 20 و 50 نانوگرم در میلی لیتر ویتامین D مصرف کنند.
 • غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی قزل آلا یا ماهی خال مخالی که سرشار از ویتامین D هستند مصرف کنید. همچنین محصولات زیادی در بازار وجود دارد (مانند شیر و غلات) که با امگا 3 و ویتامین D غنی شده اند. .
 • همچنین می توانید مکمل های ویتامین D و روغن ماهی را برای افزایش میزان مصرف خود مصرف کنید. در واقع، تنها یک قاشق چایخوری روغن کبد ماهی می تواند 100 درصد نیاز روزانه شما به ویتامین D را داشته باشد.

حفظ وزن سالم:

هرچه استرس بیشتری به مفاصل خود وارد کنید، احتمالاً درد بیشتری را احساس خواهید کرد. حفظ وزن مناسب با کاهش استرس مفاصل، درد را برای مفاصل شما تسکین می دهد.

مطالعات نشان می دهد که بزرگسالان با شاخص توده بدنی بالا (BMIs) افزایش بافت چربی قهوه ای دارند که مواد شیمیایی پیش التهابی را آزاد می کند که می تواند مفاصل را تحت تأثیر قرار دهد. التهاب همچنین می‌تواند باعث پاسخ منفی خود ایمنی شود که می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند آرتریت روماتوئید و پسوریاتیک شود. چاقی همچنین با افزایش موارد آرتریت زانو مرتبط است.

داشتن یک رژیم غذایی سالم و داشتن یک سبک زندگی فعال (دو نکته دیگر که لیست کرده ایم) بهترین راه ها برای حفظ وزن سالم هستند.

مرکز درمان و ارتقا سلامت نسخه دارای چندین کلینیک میباشد و با پزشکانی متخصص که در تسکین درد آرتریت تخصص دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تسکین درد آرتریت، امروز یک قرار ملاقات بگذارید!

تلفن رزرو: 02143682

 

 

 

 

 

 

بالا