تنیس یکی از محبوب ترین ورزش های راکتی است و راهی عالی برای فعال ماندن است. با این حال، حرکات تکراری می تواند منجر به چندین نوع آسیب شانه در تنیس شود. شایع‌ترین آسیب‌های مربوط به شانه در ورزش و اینکه چگونه یک پزشک پزشکی ورزشی می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر به زمین بازگردید را بررسی کنید.

آسیب های شایع شانه:

آیا می دانستید که بیشتر آسیب های تنیس به دلیل استفاده بیش از حد است؟ در اینجا سه ​​آسیب شانه مربوط به تنیس وجود دارد که بازیکنان مشتاق ممکن است ایجاد کنند:

  1. آرنج تنیس بازان

آرنج تنیس بازان - که از نظر پزشکی به عنوان اپی کندیلیت جانبی شناخته می شود - در اثر التهاب عضلات ساعد و تاندون های خارج از آرنج ایجاد می شود. اغلب ناشی از تکنیک بک هند نامناسب یا موقعیت بدن است. علائم رایج آرنج تنیس بازان شامل درد موضعی در قسمت بیرونی آرنج و درد متوسط ​​تا شدید با حرکات خاص مچ دست است.

4

  1. تاندونیت روتاتور کاف

روتاتور کاف گروهی از ماهیچه‌ها و تاندون‌ها است که مفصل شانه را احاطه کرده‌اند و باعث ثبات و حرکت چند جهته می‌شوند. تاندونیت روتاتور کاف زمانی اتفاق می‌افتد که این تاندون‌ها ملتهب می‌شوند و در نتیجه محدودیت‌هایی در حرکت و عملکرد شانه ایجاد می‌شود. اغلب ناشی از حرکات تکراری بالای سر است.

  1. بورسیت شانه

داخل هر شانه یک کیسه کوچک پر از مایع وجود دارد که به نام بورسا شناخته می شود. بورسا به کاهش اصطکاک بین استخوان های مفاصل شما کمک می کند. اگر بورس ملتهب شود، می تواند منجر به بیماری به نام بورسیت شانه شود. علائم بورسیت برحسب نوع و شدت متفاوت است، اما ممکن است شامل تورم، گرمای بیش از حد در محل، حساسیت، درد و/یا تب باشد.

2

درمان آسیب های شانه:

بهترین راه برای مقابله با آسیب های شانه مربوط به تنیس این است که وقتی برای اولین بار شروع به درد می کنند، آنها را برطرف کنید. اگر این یک آسیب استرس مکرر باشد، ماندن طولانی‌تر در زمین فقط باعث تحریک بیشتر آن می‌شود و احتمالاً بهبودی شما را طولانی‌تر و دشوارتر می‌کند.

آسپرین و سایر داروهای بدون نسخه اغلب اولین خطوط دفاعی در تسکین موقت التهاب و سایر منابع درد شانه هستند. اگر درد بیش از چند روز ادامه داشت یا با شروع بازی مجدداً شروع شد، با پزشک ورزشی خود قرار ملاقات بگذارید.

پس از معاینه، می‌توانیم تعیین کنیم که آیا درمان غیرجراحی، مانند فیزیوتراپی، تزریق مفصل و بورسا، یا درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) در تسکین علائم شما مؤثر است یا خیر. هنگامی که جراحی ضروری است، می‌توانید با دانستن اینکه ما جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌ها را ارائه می‌کنیم و به ما امکان می‌دهد نتایج بهتر و زمان بهبودی سریع‌تری ارائه دهیم، راحت باشید.

دانستن آسیب های رایج شانه در تنیس می تواند به شما کمک کند تا علائم خود را برطرف کرده و از عوارض طولانی مدت جلوگیری کنید. اگر با درد یا آسیب دیدید، NY Orthopedics چندین مکان در سراسر نیویورک و یک دفتر در نیوجرسی را با مراقبت های سطح بالا ارائه می دهد تا شما را در کوتاه ترین زمان به زمین بازگرداند. امروز یک قرار ملاقات با ما تعیین کنید!

بالا